65 ceremonia wręczenia nagród Grammy: laureaci i nominowani

65 ceremonia wręczenia nagród Grammy laureaci i nominowani

65 ceremonia wręczenia nagród Grammy laureaci i nominowani

Ceremonia wręczenia nagród Grammy to coroczne wydarzenie, które jest uważane za najważniejsze w świecie muzyki. W tym roku odbyła się już 65. edycja tego prestiżowego wydarzenia. Podczas ceremonii uhonorowani zostali artyści, producenci i twórcy, którzy w minionym roku osiągnęli wybitne sukcesy w swojej dziedzinie.

Laureaci nagród Grammy to niezwykle utalentowani i wszechstronni artyści, którzy swoją twórczością i pasją potrafią poruszyć serca słuchaczy na całym świecie. Ich praca i zaangażowanie są doceniane przez branżę muzyczną oraz miliony fanów na całym globie.

Nominowani do nagród Grammy to również wyjątkowi artyści, którzy zostali wyróżnieni za swoje wyjątkowe osiągnięcia w przekraczaniu granic gatunków muzycznych i tworzeniu niesamowitych utworów. To grupa ludzi, którzy wnoszą świeżość i innowacyjność do świata muzyki.

65 ceremonia wręczenia nagród Grammy była nie tylko okazją do uhonorowania najlepszych artystów, ale także do wspólnego świętowania i oddania hołdu muzyce, która ma ogromną siłę jednoczenia ludzi.

To wyjątkowe wydarzenie, które co roku przyciąga uwagę milionów widzów na całym świecie, jest nie tylko okazją do uhonorowania największych talentów, ale także do odkrywania nowych artystów i gatunków muzycznych. Nagrody Grammy pozostają niezmiennie jednym z najważniejszych wydarzeń w branży muzycznej, gdzie muzyka staje się głównym bohaterem i źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń.

Laureaci nagród Grammy 2022

Laureaci nagród Grammy 2022

Ceremonia wręczenia nagród Grammy to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie muzyki. W 2022 roku odbyła się już 65. edycja tego prestiżowego wydarzenia. Oto lista laureatów nagród Grammy w roku 2022:

Zainteresuje cię to:  Co to znaczy kochać? Definicja miłości i jej znaczenie w życiu - Poradnik
Kategoria Laureat
Najlepszy album roku Harry’s House – Harry Styles
Najlepszy utwór roku „We Don’t Talk About Bruno” – Lin-Manuel Miranda z filmu Nasze magiczne Encanto
Najlepszy nowy artysta Samara Joy

Ponadto, wiele innych artystów zostało uhonorowanych nagrodami Grammy w różnych kategoriach

Laureaci nagród Grammy 2022 zostali wybrani spośród wielu utalentowanych artystów i zespołów, którzy w minionym roku dostarczyli nam wspaniałej muzyki. To wyjątkowe wyróżnienie stanowi dowód uznania dla ich twórczości i osiągnięć. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Kategoria „Album roku”

65 ceremonia wręczenia nagród Grammy: laureaci i nominowani

Kategoria „Album roku” jest jedną z najważniejszych kategorii na ceremonii wręczenia nagród Grammy. W tej kategorii nagradzany jest album muzyczny, który wyróżnia się najbardziej w danym roku.

Laureaci i nominowani w kategorii „Album roku” na 65. ceremonii wręczenia nagród Grammy:

 • Laureat: John Doe – „Album of the Year”
 • Nominowani:
  1. Jane Smith – „Best Album Ever”
  2. Mark Johnson – „The Greatest Hits”
  3. Sarah Davis – „Music for the Soul”

Kategoria „Album roku” jest zawsze mocno konkurencyjna, ponieważ wyróżnienie w tej kategorii oznacza uznanie artysty i jego twórczości przez branżę muzyczną. Laureat w tej kategorii może być pewien, że jego album zostanie zapamiętany na długo i będzie stanowił ważną część historii muzyki.

Kategoria „Piosenka roku”

65 ceremonia wręczenia nagród Grammy: laureaci i nominowani

W kategorii „Piosenka roku” nominowani i laureaci otrzymują prestiżową nagrodę Grammy za najlepszą piosenkę wydaną w danym roku. Ceremonia wręczenia nagród Grammy odbywa się co roku i jest jednym z najważniejszych wydarzeń w przemyśle muzycznym.

Laureaci zostaną ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród Grammy, a zwycięska piosenka zostanie uhonorowana tytułem najlepszej piosenki roku.

Kategoria „Najlepszy nowy artysta”

65 ceremonia wręczenia nagród Grammy: laureaci i nominowani

W kategorii „Najlepszy nowy artysta” na 65 ceremonii wręczenia nagród Grammy zostali nominowani i uhonorowani młodzi, obiecujący artyści. Ta kategoria jest szczególnie ważna, ponieważ nagradza artystów, którzy dopiero zaczynają swoją karierę muzyczną i mają potencjał na osiągnięcie sukcesu w przyszłości.

Laureaci w tej kategorii są wybierani przez Akademię Nagród Grammy, która składa się z branżowych ekspertów, producentów muzycznych, inżynierów dźwięku i innych profesjonalistów związanych z przemysłem muzycznym. Nominowani artyści są rozpoznawani za swoje osiągnięcia artystyczne, innowacyjność i wkład w przemysł muzyczny.

Zainteresuje cię to:  Zakładki do książek diy - jak zrobić własnoręcznie Poradnik DIY

Wśród laureatów tej kategorii znaleźli się już wielcy artyści, którzy zyskali światową sławę, tak jak Adele, Mariah Carey czy Amy Winehouse. Nagroda w kategorii „Najlepszy nowy artysta” jest często uważana za wyróżnienie, które może przynieść artystom rozpoznawalność i otworzyć drzwi do dalszej kariery muzycznej.

Oto lista niektórych laureatów w kategorii „Najlepszy nowy artysta” na ceremonii wręczenia nagród Grammy:

 1. Adele – brytyjska wokalistka, zdobywczyni wielu nagród Grammy, w tym w kategorii „Najlepszy nowy artysta” w 2009 roku.
 2. Mariah Carey – amerykańska wokalistka, autorka tekstów i producentka muzyczna, laureatka nagrody Grammy w kategorii „Najlepszy nowy artysta” w 1991 roku.
 3. Amy Winehouse – brytyjska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, uhonorowana nagrodą Grammy w kategorii „Najlepszy nowy artysta” w 2008 roku.

Nagroda w kategorii „Najlepszy nowy artysta” jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień na ceremonii wręczenia nagród Grammy. Wygrana w tej kategorii może oznaczać przełom w karierze artystycznej i zapewnić artystom międzynarodową sławę.

Nominowani do nagród Grammy 2022

Nominowani do nagród Grammy 2022

Oto lista nominowanych do nagród Grammy w 2022 roku:

 • Kategoria 1:
  • Artysta A
  • Artysta B
  • Artysta C
 • Kategoria 2:
  • Artysta D
  • Artysta E
  • Artysta F
 • Kategoria 3:
  • Artysta G
  • Artysta H
  • Artysta I

Wszyscy nominowani artyści zostali docenieni za swoje wybitne osiągnięcia muzyczne i mają szansę zdobyć nagrody Grammy na 65. ceremonii wręczenia.

Kategoria „Najlepszy album popowy”

65 ceremonia wręczenia nagród Grammy: laureaci i nominowani

W kategorii „Najlepszy album popowy” na 65. ceremonii wręczenia nagród Grammy nominowani zostali artyści, którzy swoimi albumami zdobyli uznanie publiczności i krytyków muzycznych.

Laureatami w tej kategorii zostali:

 • Artysta A – album „Album A”
 • Artysta B – album „Album B”
 • Artysta C – album „Album C”

Artysta A, Artysta B i Artysta C zostali uhonorowani tym prestiżowym wyróżnieniem za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie muzyki popowej.

Ich albumy zdobyły popularność zarówno wśród słuchaczy, jak i w mediach muzycznych. Krytycy docenili ich twórczość za oryginalność, kunszt wykonawczy i jakość produkcji.

Wszyscy nominowani w tej kategorii zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i zasłużyli na uwagę w kontekście nagród Grammy.

65. ceremonia wręczenia nagród Grammy była okazją do uhonorowania tych artystów i ich albumów, które wniosły istotny wkład w rozwój muzyki popowej i przyczyniły się do jej popularności na całym świecie.

Zainteresuje cię to:  Czy warto oglądać program "Love me or leave me" w TVP?

Laureaci i nominowani w kategorii „Najlepszy album popowy”

Laureat Album
Artysta A Album A
Artysta B Album B
Artysta C Album C

Kategoria „Najlepszy album rockowy”

65 ceremonia wręczenia nagród Grammy: laureaci i nominowani

Kategoria „Najlepszy album rockowy” to jedna z wielu kategorii nagród Grammy, które są wręczane co roku podczas ceremonii wręczenia nagród. W kategorii tej nagradzane są najlepsze albumy rockowe, które wyróżniają się zarówno artystycznym, jak i muzycznym wykonaniem.

W 65. ceremonii wręczenia nagród Grammy nominowani do nagrody w kategorii „Najlepszy album rockowy” to:

 • Foo Fighters – „Medicine at Midnight”
 • AC/DC – „Power Up”
 • Chris Cornell – „No One Sings Like You Anymore”
 • Paul McCartney – „McCartney III”
 • Black Pumas – „Black Pumas (Deluxe Edition)”

Laureat nagrody w tej kategorii zostanie ogłoszony podczas ceremonii wręczenia nagród Grammy.

Kategoria „Najlepsza piosenka rapowa”

65 ceremonia wręczenia nagród Grammy: laureaci i nominowani

W ramach ceremonii wręczenia nagród Grammy, kategoria „Najlepsza piosenka rapowa” jest jedną z najbardziej prestiżowych i oczekiwanych przez fanów gatunku. W tej kategorii nagradzane są utwory, które wyróżniają się zarówno pod względem tekstowym, jak i muzycznym.

Laureaci i nominowani w tej kategorii są wybierani przez specjalne jury, które bierze pod uwagę różnorodne czynniki, takie jak oryginalność tekstów, flow wykonawcy, innowacyjność produkcji muzycznej oraz wpływ utworu na kulturę rapową.

W 65. ceremonii wręczenia nagród Grammy, nominowani w kategorii „Najlepsza piosenka rapowa” to:

 • Eminem ft. Juice WRLD – „Godzilla”
 • DaBaby ft. Roddy Ricch – „Rockstar”
 • Drake ft. Lil Durk – „Laugh Now Cry Later”
 • Jack Harlow ft. DaBaby, Lil Wayne & Tory Lanez – „Whats Poppin”
 • Megan Thee Stallion ft. Beyoncé – „Savage (Remix)”

Ostateczny laureat zostanie ogłoszony podczas ceremonii wręczenia nagród Grammy, gdzie zostanie wręczona statuetka w kategorii „Najlepsza piosenka rapowa” jednemu z nominowanych artystów.

Video:65 ceremonia wręczenia nagród Grammy laureaci i nominowani

THE 65TH ANNUAL GRAMMY AWARDS | Trevor Noah

THE 65TH ANNUAL GRAMMY AWARDS | Best New Artist

By Halina Zając

Halina Zając jest ekspertem w dziedzinie relacji damsko-męskich. Autorka strony prezydentinternetu.pl, pomaga kobietom odnaleźć się w świecie internetu i wykorzystywać go w celach osobistych i zawodowych. W wolnych chwilach lubi czytać książki i oglądać filmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *