Top Gun obsada kto zagrał w filmie Top Gun - lista aktorów i aktorek

Top Gun obsada kto zagrał w filmie Top Gun

Top Gun obsada kto zagrał w filmie Top Gun

Top Gun to kultowy film z 1986 roku, który zdobył serca widzów na całym świecie. To historia młodego pilota, który walczy o swoje miejsce w elitarnej szkole lotniczej. Akcja filmu rozgrywa się w czasie wojny, gdzie bohaterowie muszą stawić czoła nie tylko niebezpieczeństwom na niebie, ale również swoim własnym lękom i ambicjom.

W obsadzie filmu Top Gun znaleźli się wybitni aktorzy, którzy wcielili się w niezapomniane postacie. W roli głównej wystąpił Tom Cruise, który zagrał młodego pilota Mavericka. Jego partnerami na ekranie byli Val Kilmer jako Iceman, Anthony Edwards jako Goose oraz Kelly McGillis jako Charlotte. Reżyserem filmu był Tony Scott, który umiejętnie połączył elementy akcji i dramatu, tworząc niezapomnianą historię.

Top Gun to film, który na zawsze zapisał się w historii kina. Dzięki wspaniałej obsadzie, dynamicznej akcji i poruszającym wątkom, stał się ikoną gatunku. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem lotnictwa czy nie, Top Gun na pewno dostarczy Ci niezapomnianych emocji i dreszczyku adrenaliny.

Główna obsada

Główna obsada

W filmie „Top Gun” wystąpili następujący aktorzy:

 • Tom Cruise – w roli Pete’a „Mavericka” Mitchella, głównego bohatera i utalentowanego pilota myśliwskiego.
 • Kelly McGillis – w roli Charlotte „Charlie” Blackwood, instruktorki lotów i zainteresowanej romantycznie Maverickiem.
 • Val Kilmer – w roli Toma „Icemana” Kazanskiego, rywala Mavericka i również utalentowanego pilota myśliwskiego.
 • Anthony Edwards – w roli Nicka „Goose’a” Bradshawa, najlepszego przyjaciela Mavericka i jego nawigatora.
 • Tom Skerritt – w roli komandora Mike’a „Vipera” Metcalfa, dowódcy szkoły lotniczej Top Gun.

Film „Top Gun” to historia akcji, adrenaliny i rywalizacji między pilotami w czasie wojny. Główna obsada aktorska wspaniale odwzorowała emocje i napięcie towarzyszące tym wydarzeniom.

Tom Cruise jako Pete „Maverick” Mitchell

Top Gun obsada kto zagrał w filmie Top Gun - lista aktorów i aktorek

Tom Cruise zagrał główną rolę w filmie „Top Gun” jako Pete „Maverick” Mitchell. Pete Mitchell, znany również jako Maverick, jest utalentowanym pilotem myśliwca i jednym z najlepszych w swoim fachu. Jego umiejętności i odwaga sprawiają, że jest jednym z najbardziej szanowanych pilotów w swojej jednostce.

Tom Cruise, amerykański aktor i producent filmowy, wcielił się w tę ikoniczną rolę z dużym zaangażowaniem. Jego zmysł dla akcji i zdolności aktorskie doskonale pasują do postaci Pete’a Mitchella. Cruise jest znany z tego, że często wykonuje swoje własne akrobacje lotnicze, co dodaje autentyczności jego występowi w filmie.

Zainteresuje cię to:  Film o Whitney Houston - historia życia legendy muzyki | Nazwa Strony

„Top Gun” to film akcji z 1986 roku, w reżyserii Tony’ego Scotta. Film ten zdobył ogromną popularność i stał się kultowym obrazem, a także przyczynił się do wzrostu zainteresowania karierą wojskową i lotnictwem.

Obsada filmu „Top Gun” składa się z wielu utalentowanych aktorów, którzy wcielili się w różne role. Wśród nich są Val Kilmer jako Tom „Iceman” Kazanski, Anthony Edwards jako Nick „Goose” Bradshaw, Kelly McGillis jako Charlotte „Charlie” Blackwood i wiele innych.

Tom Cruise jako Pete „Maverick” Mitchell jest niezapomnianym elementem filmu „Top Gun”. Jego charakterystyczna postać i pełne napięcia akcje są jednymi z głównych powodów, dla których ten film stał się tak popularny.

Kelly McGillis jako Charlotte „Charlie” Blackwood

Top Gun obsada kto zagrał w filmie Top Gun - lista aktorów i aktorek

Kelly McGillis w filmie „Top Gun” zagrała rolę Charlotte „Charlie” Blackwood. Blackwood była pilotem i instruktorem w Narodowej Akademii Lotnictwa Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

Obsada filmu „Top Gun” składała się z wielu utalentowanych aktorów, którzy wcielili się w różne role związane z życiem pilotów wojskowych. Reżyserem filmu był Tony Scott.

„Top Gun” to film akcji, który rozgrywa się w czasie wojny. Opowiada historię młodego pilota, który staje się jednym z najlepszych pilotów myśliwców. Akcja filmu skupia się na treningach, walkach powietrznych i relacjach między bohaterami.

Val Kilmer jako Tom „Iceman” Kazansky

Top Gun obsada kto zagrał w filmie Top Gun - lista aktorów i aktorek

Val Kilmer w filmie „Top Gun” zagrał postać Toma „Icemana” Kazansky’ego. Film „Top Gun” to akcja i wojna, którą można zobaczyć na dużym ekranie. Val Kilmer wciela się w rolę pilota, który jest jednym z najlepszych w swojej klasie. Jego postać jest rywalem głównego bohatera, Pete’a „Mavericka” Mitchella, granego przez Toma Cruise’a.

Val Kilmer jest znanym aktorem, który wystąpił w wielu filmach. Jego rola w „Top Gun” przyniosła mu dużą popularność i ugruntowała jego pozycję jako utalentowanego aktora. Film został wyreżyserowany przez Tony’ego Scotta i zdobył wiele nagród.

Wsparcie aktorskie

Wsparcie aktorskie

Top Gun to film o pilotach wojskowych, pełen akcji i napięcia. Obsada filmu składa się z utalentowanych aktorów, którzy wnieśli wiele do historii tego kultowego obrazu.

Reżyserem filmu Top Gun jest Tony Scott, który świetnie oddał atmosferę wojny i adrenaliny na pokładach samolotów. Jego umiejętności reżyserskie pozwoliły aktorom na pełne wykorzystanie ich talentów i stworzenie niezapomnianych postaci.

W roli głównej, jako top gun pilot Maverick, występuje Tom Cruise. Jego charakterystyczny styl i charyzma sprawiły, że stał się ikoną kina akcji. Cruise wcielił się w rolę pewnego siebie i zdeterminowanego pilota, który dąży do osiągnięcia perfekcji.

W obsadzie filmu znajdują się również inni znani aktorzy, którzy dali świetne wsparcie Cruise’owi. Anthony Edwards zagrał Goose’a, najlepszego przyjaciela Mavericka i jego nawigatora. Ich przyjaźń i wzajemne wsparcie były ważnym elementem fabuły filmu.

Zainteresuje cię to:  Top 100 filmów - Najlepsze filmy wszech czasów

Kelly McGillis wcieliła się w rolę instruktorki lotów Charlie, która stała się obiektem zainteresowania Mavericka. Jej silna i niezależna postać wprowadza do filmu element romantyczny i dodaje kolejną warstwę emocji.

W obsadzie filmu Top Gun znaleźli się również Val Kilmer jako Iceman, antagonistyczny pilot rywalizujący z Maverickiem, oraz Tom Skerritt jako Viper, dowódca szkoły lotniczej. Ich postacie przyczyniły się do budowania napięcia i konfliktów w filmie.

W sumie, obsada filmu Top Gun składa się z utalentowanych aktorów, którzy wnieśli wiele do historii kina akcji. Ich wsparcie dla głównego aktora, Tom Cruise’a, pozwoliło na stworzenie niezapomnianego filmu, który do dziś cieszy się ogromną popularnością.

Anthony Edwards jako Nick „Goose” Bradshaw

Top Gun obsada kto zagrał w filmie Top Gun - lista aktorów i aktorek

Anthony Edwards to amerykański aktor, który w filmie „Top Gun” zagrał rolę pilota Nicka „Goose” Bradshawa. Film, wyreżyserowany przez Tony’ego Scotta, to akcja z elementami wojny, której głównym tematem jest szkolenie młodych pilotów w elitarnej szkole lotniczej.

W obsadzie filmu „Top Gun” znaleźli się również tacy aktorzy jak Tom Cruise, który wcielił się w rolę głównego bohatera, pilota Pete’a „Mavericka” Mitchella, Val Kilmer jako Tom „Iceman” Kazansky, a także Kelly McGillis jako instruktorka lotu Charlotte „Charlie” Blackwood.

Anthony Edwards w roli Goose’a był nie tylko partnerem Mavericka w lotach, ale również jego bliskim przyjacielem. Goose był utalentowanym pilotem, który świetnie się dogadywał z Maverickiem i był dla niego niezastąpionym wsparciem. Ich przyjaźń i współpraca były jednym z głównych wątków filmu.

Anthony Edwards doskonale odegrał rolę Goose’a, przynosząc mu sympatię i empatię widzów. Jego postać była nie tylko pilotem, ale również kochającym mężem i ojcem. Niestety, w trakcie jednego z treningów Goose ginie w wyniku tragicznego wypadku lotniczego, co staje się punktem zwrotnym dla dalszego rozwoju fabuły filmu.

Anthony Edwards to utalentowany aktor, który wcielił się w rolę Nicka „Goose” Bradshawa w filmie „Top Gun”. Jego postać miała duże znaczenie dla głównego bohatera oraz dla całej fabuły filmu. Dzięki jego grze widzowie mogli przeżyć emocjonujące chwile na ekranie i współczuć tragicznemu losowi Goose’a.

Tom Skerritt jako Mike „Viper” Metcalf

Top Gun obsada kto zagrał w filmie Top Gun - lista aktorów i aktorek

Tom Skerritt w filmie „Top Gun” zagrał rolę Mike’a „Vipera” Metcalfa, doświadczonego pilota i instruktora w szkole lotniczej dla najlepszych pilotów marynarki wojennej.

Mike „Viper” Metcalf jest jednym z głównych bohaterów filmu, który pełni rolę mentora dla młodego pilota Pete’a „Mavericka” Mitchella, granego przez Toma Cruise’a. Viper jest doświadczonym pilotem, który zdobył szacunek i uznanie wśród kolegów ze względu na swoje umiejętności i doświadczenie w walce powietrznej.

Zainteresuje cię to:  Najlepsze angielskie piosenki o miłości - romantyczne hity na każdą okazję

Tom Skerritt wcielił się w tę rolę z dużym profesjonalizmem, oddając charakter i osobowość postaci. Jego występ przyciąga uwagę widzów i dodaje filmowi głębi i autentyczności.

„Top Gun” to film akcji, który skupia się na życiu i szkoleniu młodych pilotów w czasie wojny. Reżyserem filmu jest Tony Scott, a obsada składa się z wielu utalentowanych aktorów, takich jak Tom Cruise, Val Kilmer, Anthony Edwards i Kelly McGillis.

Film „Top Gun” zdobył ogromną popularność i stał się klasykiem kina akcji. Jego dynamiczna fabuła, widowiskowe sceny lotnicze i znakomita obsada przyciągają widzów do ekranów.

Michael Ironside jako Rick „Jester” Heatherly

Top Gun obsada kto zagrał w filmie Top Gun - lista aktorów i aktorek

Michael Ironside to kanadyjski aktor filmowy i telewizyjny, który wcielił się w postać Ricka „Jestera” Heatherly’ego w filmie „Top Gun”.

„Top Gun” to amerykański film akcji z 1986 roku, który został wyreżyserowany przez Tony’ego Scotta. Film opowiada historię młodego pilota wojskowego, który uczestniczy w intensywnym programie szkoleniowym dla najlepszych pilotów myśliwców w Stanach Zjednoczonych. Główną rolę w filmie zagrał Tom Cruise, a Michael Ironside wcielił się w postać jednego z instruktorów pilotażu.

Michael Ironside jest znany ze swoich ról w filmach akcji i science fiction. W „Top Gun” jego postać, Rick „Jester” Heatherly, pełni rolę instruktora i rywala głównego bohatera. Jego doświadczenie i surowość sprawiają, że jest wymagającym nauczycielem, który stawia przed pilotami wysokie wymagania.

Ironside doskonale odnalazł się w roli Ricka „Jestera” Heatherly’ego, przekonująco oddając charakter i osobowość swojej postaci. Jego gra aktorska dodaje filmowi „Top Gun” realizmu i napięcia, co sprawia, że film jest jeszcze bardziej emocjonujący dla widza.

Dzięki udziałowi Michaela Ironside’a obsada filmu „Top Gun” została wzbogacona o doświadczonego aktora, który wnosił swoje umiejętności i talent do produkcji. Jego rola w filmie przyczyniła się do sukcesu „Top Gun”, który stał się jednym z najpopularniejszych filmów o tematyce lotniczej i wojennej.

Pozostała obsada

Pozostała obsada

W filmie „Top Gun” wystąpili również inni utalentowani aktorzy, którzy wnieśli swój wkład w tworzenie tej produkcji.

 • Tom Skerritt jako Viper – dowódca szkoły lotniczej Top Gun
 • Michael Ironside jako Jester – instruktor w szkole Top Gun
 • John Stockwell jako Cougar – pilot w szkole Top Gun
 • Barry Tubb jako Wolfman – pilot w szkole Top Gun
 • Rick Rossovich jako Slider – pilot w szkole Top Gun
 • Whip Hubley jako Hollywood – pilot w szkole Top Gun
 • Adrian Pasdar jako Chipper – pilot w szkole Top Gun
 • James Tolkan jako Stinger – dowódca lotniska

Reżyserem filmu „Top Gun” był Tony Scott, który umiejętnie poprowadził akcję i przedstawił emocje związane z życiem pilotów w czasie wojny.

Video:Top Gun obsada kto zagrał w filmie Top Gun

Top Gun: Maverick Featurette – Most Intense Film Training Ever (2022) | Movieclips Trailers

By Halina Zając

Halina Zając jest ekspertem w dziedzinie relacji damsko-męskich. Autorka strony prezydentinternetu.pl, pomaga kobietom odnaleźć się w świecie internetu i wykorzystywać go w celach osobistych i zawodowych. W wolnych chwilach lubi czytać książki i oglądać filmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *